PLNENIE KLIMATIZÁCIE


KLIKNITE PRE ONLINE REZERVÁCIU


Čo je zahrnuté v cene servisu klimatizácie?

  • Plnenie chladiacej zmesi
  • Vyčistenie klimatizácie
  • Plnenie oleja
  • Kontrola tesnosti systému 
  • Celková dĺžka úkonu je 90 minút

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt čistenie klimatizácie

Prečo je potrebné pravidelne čistiť klimatizáciu?

V systémoch klimatizácie v aute, kde je vysoká vlhkosť a priaznivá teplota sú ideálne podmienky pre vznik nebezpečných baktérií a plesní. Tieto sú nielenže príčinou nepríjemného zápachu, ale šíria sa aj do priestoru interiéru. Môžu potom ohrozovať zdravie posádky vozidla a hlavne malých detí, alergikov a astmatikov ktorých imunitný systém je menej odolný. Ďalším veľkým problémom je korózia výparníku pri nevyčistenej klimatizácii.

Preto je dôležité v určitých intervaloch (odporúčame 1x ročne) pristupovať k vyčisteniu a dezinfekcii klimatizácie v aute. Často sa na to používajú chemické prípravky – tekutiny na povrchy alebo aerosóly ktoré sa aplikujú ako sprej.

Klasickom čistenie klimatizácie  zápach úplne neodstráni alebo sa vráti v priebehu týždňa. Chemické čistenie totiž nie je dostatočne účinné pretože zdraviu škodlivé chemikálie neodstráni z interiéru vozidla.

U nás používame najnovšiu metódu, ktorou je čistenie ozónom O3..Ozón je známy prostriedok na sterilizáciu používaný aj v zdravotníctve a radí sa medzi najsilnejšie dezinfekčné a oxidačné činidlá. Problémy so zápachom sú bakteriálne a vznikajú v prostredí klimatizácie auta, odkiaľ sa šíria do kabíny. To má za následok nielen nepríjemný zápach ale hlavne škodlivé účinky na zdravie pasažierov automobilu. Nebezpečný je hlavne pre alergikov, astmatikov a malé deti! Hlavnou výhodou ozónu je, že zápach neprekrýva, ale likviduje. Ozón ničí baktérie, vírusy a plesne v klimatizácii a zároveň aj v interiéri vozidla. Molekuly ozónu sú malé a prenikajú všade, čo bežné chemické čistenie neumožňuje. Dezinfekcia ozónom je riešenie bez chemikálií a bez potreby mechanických zásahov do vozidla. 

Cena za plnenie klimatizácie je 89,90 s DPH, dezinfekcia v cene 24,90 s DPH.

V cene je plnenie do 500g chladiva, nad 500g sa dopláca 0,05€ za g chladiva.


KLIKNITE PRE ONLINE REZERVÁCIU