Test zimných pneumatík 2017

Predstavujeme Vám najnovší test zimných pneumatík!

ADAC tento rok testoval celkovo 16 modelov zimných pneumatík v rozmere 195/65 R15.Tri pneumatiky obstáli ako veľmi dobré, 12 kandidátov bolo ohodnotených uspokojivo a iba jedne model mal mal hodnotenie postačujúci. Napriek hodnoteniam je potrebné si pneumatiky zrovnať podľa jednotlivých parametrov. 

Prečo neboli testované niektoré prémiové značky ako Bridgestone Pirelli?
Tieto značky sa v teste nemohli zúčastniť keďže v dobe obstarávania pneumatík do testu ešte neboli k dispozícii na trhu ich nové produkty pre nadchádzajúcu sezónu. Budeme sa teda tešiť na ich výsledky až v budúcom roku.


Vozidlo ktoré testovalo pneumatiky bolo VW Golf VII, test je smerodajný pre autá strednej triedy. Najlepšie v teste obstál Continental WinterContact TS860 a nezaostával za ním prekvapivo ani Kleber Krisalp HP3 ktorý bol v celkovom hodnotení najlepší v pomere cena/kvalita.

Ostatné hodnotené pneumatiky tiež neobstáli zle, iba miestami mali slabšie nedostatky v niektorých kritériách. Nokian WR D4 bol spomedzi všetkých pneumatík príkladný na snehu a predbehol dokonca aj víťaza testu Continental.

TEST ZIMNÝCH PNEUMATÍK 2017

Zdroj: ADAC.de