Technológia SEAL INSIDE

Pirelli uvádza na trh novú technológiu "SEAL INSIDE", čo by sa dalo preložiť ako "vnútorná plomba"

SEAL INSIDE (ďalej len SI) zabraňuje úniku tlaku z pneumatiky pri prepichnutí špicatým predmetom, čo pokrýva asi 85% nehôd pri ktorých unikne tlak z pneumatiky.

Ako to funguje?

Vnútri pneumatiky, v oblasti súsediacej s jazdným profilom, je nanesený v súvislej vrstve plombovací tmel. Ten okamžite obalí ostrý predmet, ktorý prenikol do pneumatiky, Tím zabráni úniku vzduchu a strate tlaku, aj keď predmet ostane naďalej v pneumatike. Pokiaľ sa predmet vytiahne, plombovací tmel je vtiahnutý do vzniknutého otvoru a ten sa okamžite zacelí. Vo väčšine prípadov vodič ani nespozná že dostal defekt.

Plombovací tmel umožňuje v prípade prepichnutia pokračovať v normálnej jazde. Tento tmel ale nezaručuje dokonalú a úplnú opravu pneumatiky. Z toho dôvodu odporúčame vodičom pravidelnú kontrolu pneumatík.

SI výrazne znižuje riziko úniku tlaku z pneumatík, ale na rozdiel od RUN FLAT pneumatík nie sú SI pneumatiky stavané na jazdu bez tlaku.

Pri oprave SI pneumatík sa musí najprv z oblasti prepichnutia odstrániť vrstva plombovacieho tmelu, potom pokračujeme tradičným postupom opravy pneumatiky. Oblasť ktorá bola už opravená stráca charakteristiku SI pneumatiky.

V charakteristikách jazdných vlastností sa SI nelíši od štandartných pneumatík.